30 Aralık 2021

Badoo Hesap Silme Nasıl Yapılır?

ile nasiliptaledilir

2006 yılından günümüze kullanıcılara arkadaşlık ve tanışma sitesi olarak hizmet veren Badoo, günümüzde popüler olarak kullanılan uygulamalar arasındaki yerini korumaya devam ediyor. Badoo web tarayıcı üzerinden kullanılabildiği gibi Apple store ve Google Play Store içerisinden de indirilerek uygulama olarak kullanılabiliyor. Badoo üyeliği olan ve uygulamayı kullanmak istemeyen kullanıcılar Badoo hesap silme yöntemini yazımızın devamında takip ederek işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilir.

Badoo yoğun olarak kullanılan sosyal ağ uygulamalarından birisidir. Yeni insanlarla tanışabildiğiniz ücretsiz bir platform. Ekstra üyelik, Abonelik, özellik satın alınarak diğer üyelerden farklı olabiliyor ve öncelik sahibi olabiliyorsunuz. Bazı kullanıcıların hoşuna gidebildiği gibi, bazı kullanıcılarda hoşlanmayıp Badoo üyeliğini iptal etmek isteyebiliyor. Bizler de Badoo hesap kapatma yöntemi hakkında bilgileri aşağıda sizlere aktardık.

Badoo Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Badoo hesap silme işlemi 2020 yılı itibariyle hem web tarayıcı üzerinden, hem de uygulama üzerinden yapılabilmektedir. Aşağıda yer alan adımlar doğrultusunda ilerlediğinizde hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

İlk olarak Badoo resmi web sayfasını tarayıcıda açarak oturum bilgilerinizle giriş yapınız.

Badoo platformuna Facebook ile bağlan şeklinde kullanıyorsanız Facebook bağlantısıyla da giriş yapabilirsiniz.

Sayfaya giriş yaptığınızda sağ üst kısımda yer alan Ayarlar ikonuna tıklayın.

Açılan sayfada sağ alt kısımda Hesabı Sil butonu bulunuyor.

Hesabı Sil butonuna tıkladıktan sonra üyeliğinizi iptal etmemeniz için sizi vazgeçirmek amacıyla belirli teklifler karşınıza çıkacak kararlıysanız butona tekrar tıklayın.

Butonu tıkladığınızda güvenlik amacıyla şifrenizi tekrar girmeniz istenecek, şifrenizi girerek devam ettiğinizde üyeliğiniz silinmiş olacaktır.

Mobil Uygulama Üzerinden Badoo Hesap Silme

Mobil cihazınızda yüklü olan Badoo uygulamasına giriş yaptıktan sonra da aboneliğinizi kolay bir şekilde iptal edebilirsiniz.

Badoo uygulamasına giriş yaptığınızda sol üst kısımda yer alan Ayarlar ikonuna tıklayın.

Açılan sayfada Hesap butonuna tıklayın.

Açılan sayfanın alt kısmında Hesabımı Sil butonu yer alıyor, butona tıklayın.

Bu aşamadan sonra Badoo hesap kapatma fikrinizden sizi vazgeçirmek için bazı teklifler sunulacak. Tekrar Hesabımı Sil butonuna tıklayın.

Bu işlemi yaptıktan sonra hesabınız ve hesabınızı oluştururken girmiş olduğunuz kişisel bilgileriniz ve fotoğraflarınız silinecektir. Yapmış olduğunuz satın alımlar varsa hesap silme işleminden önce aboneliklerinizi iptal etmeyi unutmayın. Google Play store ve Apple store üzerinden yapılan abonelikler yenilenebilir ve tarafınıza ücret yansıyabilir. Aboneliğinizi iptal etme aşamaları için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Badoo Üyelik ve Abonelik İptali

Badoo premium özellikleri için satın alım yaptığınız durumlarda abonelik gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Badoo üyelik iptali ve kontrol etme işlemini nasıl ve nereden yapıldığı hakkında bilgi aktaralım . Uygulama içerisinden veya Google Play store ve Apple store üzerinden abonelik ve üyeliğinizi nasıl iptal edebileceğiniz hakkında ayrıntılı bilgi yazımızın devamında yer almaktadır.

Web tarayıcısı üzerinden Ayarlar ikonunu tıkladıktan sonra açılan sayfada Abonelikler bölümünü seçin ve Abonelikten Çık butonunu kullanarak işleminizi tamamlayın.

Google Play store ve Apple store üzerinden yapılan aboneliklerde aboneliği sonlandırmak için Abonelikler bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Menü içerisinde Sonlandır bölümüne giriş yaparak Badoo uygulamasının ismini görerek tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra Badoo üyelik iptali işlemi tamamlanmış olur.

Abonelik hizmetinin sonlandırılması durumunda kalan süre için ücret iadesi yapılmamaktadır. Üyelik sonlandırma işleminden sonra takip eden aylarda ücretlendirme gerçekleşmez.