15 Ekim 2021

HGS İptali Nasıl Yapılır?

ile nasiliptaledilir

HGS Nedir?

HGS(Hızlı Geçiş Sistemi) araçların paralı köprü ve otoyollardan geçişlerini temassız olarak sağlayan bir geçiş sistemidir. Gişelerde oluşacak yoğunluğu engelleyen bu sistem son derece kullanışlı bir sistemdir. Aracınızı satmış olsanız bile adınıza açılmış olan hgs iptali nasıl yapılır sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Hgs nasıl alınır? Hgs iptal etme? Hgs bakiye sorgulama?, Hgs iletişim konuları hakkında ayrıntılı açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz.

Hgs Nereden Nasıl Alınır?

Yeni bir araç aldıysanız kaçak geçiş problemi yaşamamak için hgs almanız gerekmektedir. Hgs nasıl alınır merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. HGS kartı alabilmek için size en yakın PTT şubesinden , bankalardan veya karayolları giriş çıkış bölgelerindeki satış noktalarından HGS kartı alabilirsiniz.

HGS Nereden Nasıl İptal Edilir?

Araç satışınızı yaptıysanız HGS kartınızı iptal etmeniz gerekmektedir. İptal etmediğiniz durumlarda HGS kartınız kendiliğinden iptal olmaz.

HGS kartınızı PTT şubesinden aldıysanız, size en yakın PTT şubesine giderek, sıra aldıktan sonra kart iptal işlemi için başvurabilirsiniz. İlgili personel işlemlerinizi gerçekleştirip kartı iptal edecektir. Kart içerisinde + bakiye varsa onu alabilir, – bakiye varsa borcunuzu ödeyip Hgs kartınızı iptal edebilirsiniz.

HGS kartınızı banka aracılığıyla aldıysanız cihaz ve kimlik bilgilerinizle bankaya giderek Hgs’nizi iptal ettirebilirsiniz.

HGS İletişim

HGS ile herhangi bir sorununuz veya aklınıza takılan bir soru varsa HGS müşteri hizmetleri iletişim numarasını arayarak Müşteri temsilcisiyle görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Hgs iletişim numarası 0850 460 60 60 ve 444 1 788 olarak belirtilmektedir. HGS sorunlarınızla ilgili bu iki numaradan destek alabilirsiniz.

HGS Sorgulama

HGS sorgulama işlemlerinizi E-Devlet sitesine giriş yaparak arama kutusuna “Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Hesap Bilgileri Sorgulama (Gerçek Kişi)” olarak arama yaparsanız ilgili alana yönelebilir ve sorgulamanızı yapabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi, bakiyenizi bu başlık altından görebilir, inceleyebilirsiniz.

HGS iptali en kolay yapılabilecek işlemlerden birisidir. Yazımızı okuduysanız Hgs iptali işleminizi kolayca gerçekleştirebileceğinizden eminiz.

Önemli Not: Araç satışı gerçekleştirildikten sonra lütfen arabanızdaki hgs kartınızı araçtan sökünüz. Araçta yer alan HGS iptal edilmediği sürece ücretli geçişlerden yapılan her geçiş sizin hesabınıza yazılacaktır. Bakiye olmadığı durumlarda da kaçak geçiş cezası yazılacaktır.