15 Kasım 2021

İnstagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

ile nasiliptaledilir

İnstagram hesap silme yöntemi arayan veya hesabını silme işlemini gerçekleştiremeyen kullanıcılar internet üzerinde ek bilgi aramaktadır. Bizler de bu yazımızda sizlere instagram üyelik iptali hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle İnstagram hakkında kısa bir bilgi paylaşımı yapalım.

İnstagram Nedir?

Arkadaşlarınız ve ailenizle fotoğraf, video ve mesaj çekmenin, düzenlemenin ve paylaşmanın basit, eğlenceli ve yaratıcı bir yolunu arıyorsanız, instagram bu fırsatı size sunuyor. Sosyal paylaşım siteleri arasında ilk sıralarda yer alıyor ve artık ismi hafızalara işlemiş durumda. Hatta instagram üzerinden takipçileri olan firmalar instagram üzerinden reklam vererek veya sayfasını tanıtarak müşteri portföyünü arttırıyor.

Birden fazla instagram hesabına sahip olduğunuz için veya instagram kullanmak istemediğiniz için instagram hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar bunu web site üzerinden gerçekleştiremediği için instagram hesabı silmenin kolay yollarını arıyor. Yazımızın devamında instagram hesabınızı nasıl kolaylıkla silebileceğinizi açıkladık.

İnstagram Hesap Silme

Öncelikle instagram hesap silme veya hesap kapatma işleminden önce resimlerinizin ve paylaşımlarınızın silineceği unutmayın! İnstagram hesap kapatma işlemi gerçekleştirmeden önce yedek almayı unutmayın!

İnstagram hesap silme linki aracılığıyla direk instagram hesap silme sayfasına erişin.

Sayfaya giriş yaptığınızda hesabınızı neden silmek istediğinizi soruyor. Bir seçenek belirledikten sonra şifrenizi girmenizi istiyor ve onun altında hesabı sil butonu yer alıyor. Bu işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde hesabınızı kalıcı olarak silmiş oluyorsunuz.

İnstagram adresini silmek istiyorsunuz ama biraz kalabilir arasındaysanız, daha tam karar vermemişseniz demektir. O zaman yazımızı okumaya devam edin.

İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

İnstagram hesabınızı silmek istemiyor ve geçici bir süre kapalı kalmasını istiyorsanız instagram hesap dondurma tam size göre! Hesabınızı dondurun ve açmak istediğinizde kolaylıkla tekrar aktif duruma geçirin.

İnstagram hesap dondurma linki ile direk ilgili sayfaya ulaşın.

İlgili sayfada hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmak, tekrar aktif hale gelene kadar gizli kalacağını belirtir olarak bilgilendirme yer alıyor. Hesabını neden kapatıyorsun sorusuna bir karşılık girmemiz gerekiyor, ardından şifrenizi girmemizi istiyor. Şifreyi girdikten sonra Hesabı Geçici Olarak Kapat diyerek hesabı gizlemiş yani dondurmuş oluyoruz.

Paylaşmış olduğumuz link aracılığıyla hiç uğraşmadan tek tıklamayla İnstagram hesabı silme ve dondurma işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.