2 Kasım 2021

Metro Turizm Bilet İptali

ile nasiliptaledilir

Metro turizm bilet iptali mi yapmak istiyorsunuz?, Erteleme yapmanız gerekiyor ve Metro Turizm firmasından bilet değişikliği mi yapmanız gerekiyor! yazımızı okuyarak bu iki konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Biletinizi nasıl iptal edebileceğinizi öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Ülkemizde karayolu ulaşım hizmeti için Metro Turizm firması, Türkiye’nin doğu bölgesine ilk sefer başlatan ve her yere seferi bulunan başlıca firmalar arasında yer alır. Herhangi bir nedenden ötürü seyahatinizi ertelemeniz veya metro bile iptal etme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Metro bilet iptal işlemi yapmak için bir kaç yöntem bulunuyor. Sizler de biletinizi iptal etmek zorunda kaldıysanız bunu doğru adımlarla ilerleyerek iptal edebilirsiniz. Müşteri memnuniyetine önem veren Metro turizm çağrı merkezi aralıksız olarak hizmet vermektedir.

Önemli Not: Bilet iptali ve para iadesi için zamanlama çok önemlidir. Ne kadar erken davranırsanız biletinizi kolaylıkla iptal edebilir ve para iadesi alabilirsiniz. Bilet iptali ve para iadesi için en geç 24 saat kala gerekli işlemleri tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Metro turizm biletinizi iptal ederken işleminizi gerçekleştirdiğiniz yol aracılığıyla ilerlemelisiniz. Biletinizi şubeden, online olarak veya acenta üzerinden aldıysanız ilgili acenta üzerinden ilerlemelisiniz. Biletinizi yazıhaneden (Şubeden) aldıysanız aldığınız yerden iptal ve iade işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Metro Turizm Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Bileti Metro Turizm yazıhanesinden aldıysanız, size verilen yazılı nüsha ve kimlik kartınızla beraber şubesine giderek bilet iptali ve iade işlemi yapmanız gerektiğini belirterek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Metro Turizm çağrı merkezi 0850 222 34 55 numarasını arayarak da iptal ve iade başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken işlemler;

Öncelikle Metro turizm iletişim numarasını arayınız. 0850 222 34 55

Telesekretere bağlandığınızda istenilen bilgiyi girerek devam edin

Giriş yaptığınız bilgiler doğru olduğu takdirde müşteri temsilcisine bağlanırsınız ve bilet iptali veya değişikliği yapacağınızı iletebilirsiniz.

Metro Turizm bilet sorgulama sayfasında referans no ve soyad bilgisi girerek biletinizi sorgulayabilirsiniz.

Ek olarak Metro Turizm aplikasyonu kullanıyorsanız, zamanında işlem yaparsanız uygulama üzerinden de iptal işlemi yapabilirsiniz. Firmanın müşteri hizmetleri numarasını arayıp ayrıntılı bilgi de almanız mümkün.