25 Kasım 2021

Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

ile nasiliptaledilir

Netflix Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra ücretsiz deneme sürümü sloganıyla bir çok kişiyi platfotmu içerisine toplamıştır. Dijital Platformlar arasına Exxen, Blue TV, Amazon Prime gibi şirketler de dahil olunca Netflix popülerliğini kaybetti. Diğer platformlara geçiş yapan kullanıcılar Netflix üyelik iptal etme konusunda desteğe ihtiyaç duymaktadır. Netflix üyelik iptali aslında basit bir işlemdir ama yanlış bir işlem yapmama adına kullanıcılar araştırma yapmakta ve fikir sahibi olduktan sonra işlem gerçekleştirmektedir.

Netflix üyelik iptal yöntemi

Netflix üyeliği mobil cihaz üzerinden gerçekleştirilemediği için, web tarayıcısı aracılığıyla Netflix hesabınıza giriş yapın. Netflix iptal etme işlemi için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Netflix resmi web sitesine, web tarayıcısı üzerinden bilgilerinizle giriş yapın.

Üyeliği iptal etmek istediğiniz hesabı seçin.

Daha sonrasında sağ üst kısımda Profil içerisinde yer alan Hesap bölümüne giriş yapıyoruz.

Açılan sayfada Üyeliği İptal Et butonuna tıklıyoruz.

Daha sonrasında isteği onaylamak adına bir uyarı geliyor. Bu bölümde de İptal İşlemini Tamamla dediğimizde Netflix üyelik iptali işlemimiz tamamlanmış oluyor.

Netflix Hesap Silme

Netflix üyelik iptali ve Netflix hesap silme işleminin aynı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Netflix üyelik iptal işlemi sonrasında Netflix abonelik iptali gerçekleşir ve askıya alınır. Netflix hesap silme işleminde bilgileriniz kalıcı olarak silinmektedir. Netflix hesap silme işlemini farklı bir yolla gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Netflix hesap silme işleminizi kalıcı olarak gerçekleştirmek istiyorsanız, privacy(@)netflix.com adresine Hesabınızın kalıcı olarak silinmesi başlıklı bir mail göndermeniz gerekiyor. İşlemlerinizin hızlı gerçekleştirilmesi adına isim – soy isim ve e-posta bilgilerine mail içerisinde yer veriniz.

Netflix Profil Silme Nasıl Yapılır?

Netflix hesabınızda yalnızca istediğiniz profili silmek mi istiyorsunuz? nasıl yapıldığını bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Netflix hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan profilinizi tıkladığınızda, karşınıza çıkan Profil Yönetimi butonunu tıklayın.

Açılan ekranda silmek istediğiniz profil resmine tıklayın.

Karşınıza çıkan Profil Ayarları ekranında Profil Sil seçeneği yer alıyor, bu butona tıklayınız. Dilerseniz buradan diğer ayarlarınızı da değiştirebilirsiniz.

Profili sildiğinizde profile ait puanlama, izleme geçmişi ve dizilerde hangi bölümde kaldığınız bilgileri silinecektir.

Netflix hesabını silmemek isteyen ve bazı ayarlamalarda zorluk çeken kullanıcılar için de ek olarak takılmış oldukları konular hakkında yararlı bilgiler de aşağıda yer almaktadır.

Netflix Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Netflix şifre değiştirme ve sıfırlama işlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Netflix adresini tarayıcınızda açınız.

Oturum aç bölümünü tıklayın.

Oturum açma ekranında sağ alt kısımda yer alan Yardım İster Misiniz ? linkine tıklayın.

Açılan ekranda E-posta yoluyla ve SMS yoluyla şifre değiştirme ve sıfırlama işlemleri yer alıyor. Size uygun yöntemi kullanarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Netflix Ödeme Yöntemi Nasıl Değiştirilir?

Netflix için ödeme yöntemini değiştirmek için aşağıda paylaşmış olduğum adımları izleyin.

Netflix hesabına web tarayıcısından giriş yaptıktan sonra Ayarlar butonuna tıklayın.

Hesap Ayarları diyerek burada yer alan bilgilerinizi, yöntemlerinizi değiştirebilirsiniz.

Netflix Ücretsiz Deneme Süresi Yok Mu?

Netflix ilk zamanlarında kullanıcılara 30 günlük ücretsiz deneme süresi vermekteydi. Kullanıcıların bu durumu açığa çevirerek sürekli olarak farklı maillerden ücretsiz hesap oluşturmasından dolayı, Netflix kararıyla ücretsiz deneme süresi kaldırılmıştır. Neden ücretsiz deneme süreyi yok diyorsanız sebebini artık öğrenmiş oldunuz.

Hesap silme işlemleri, üyelik iptali işlemleri, Abonelik iptali işlemleri hakkında uygulama ve servisler hakkında bilgiler paylaşmaktayız.