6 Ocak 2022

Rehber Sorgulama Nedir? Nasıl İptal Edilir?

ile nasiliptaledilir

Telefon numarasından kişiyi bulma, İsimden numara sorgulama hizmetleri son zamanlarda bilinmeyen numaralar tarafından gelen çağrılarla yoğun olarak kullanılmaktadır. Numara sorgulama hizmeti veren rehber sorgulama servisi hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Yazımızın devamında rehber sorgulama servisini nasıl kullanabileceğiniz ve nasıl iptal edebileceğiniz hakkında bilgiler yer almaktadır.

Rehbersorgulama Nedir?

Rehbersorgulama abonelikli bir servis olup numaradan isim sorgulama, isimden numara sorgulama ve firma sorgulama hizmetleri vermektedir. Kullanıcılar ilgili operatörü üzerinden abonelik gerçekleştirip rehber sorgulama hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Sisteme abonelik başlattığınızda tarafınıza kredi tanımlanır ve bu kredileri kullanarak sorgulama yapabilirsiniz. Rehber sorgulama paketlerini kısaca tanıyalım.

Rehber Sorgulama Eko Paketi Nedir?

Rehbersorgulama servisinin EKO paketine abonelik başlatmak için 11899 kısa numarasına EKO yazıp göndermeniz ve gelen mesaja Evet yazarak cevaplamanız gerekmektedir. Bu işlemin ardından aylık 19.90 TL karşılığında 200 sorgulama kredisi tanımlanır ve sorgulama yapacağınız sitenin linki ve giriş yapacağınız şifre mesaj olarak tarafınıza gönderilir. Telefon numaranız ve giriş bilgilerinizle platforma giriş yaparak sorgulama yapmaya başlayabilirsiniz. Abonelik iptal edilmediği sürece aylık olarak yenilenir ve her yenilemede hesabınıza 200 sorgulama kredisi tanımlanır. EKO paketi aboneliğini iptal etmek isteyen kullanıcılar IPTAL EKO yazarak 18899 numarasına kısa mesaj göndermelidir. Bu işlemin ardından tarafınıza aboneliğinizin iptal edildiğine dair bilgilendirme mesajı gelir ve kalan kullanım hakkınız mesaj içerisinde yer almaktadır. Devam eden aylarda tarafınıza bir ücret yansımaz.

Rehber Sorgulama Süper Paketi Nedir?

Rehbersorgulama servisinin SUPER paketine abonelik başlatmak için 11899 kısa numarasına SUPER yazıp göndermeniz ve gelen mesaja Evet yazarak cevaplamanız gerekmektedir. Bu işlemin ardından haftalık 12 TL karşılığında 100 sorgulama kredisi tanımlanır ve sorgulama yapacağınız sitenin linki ve giriş yapacağınız şifre mesaj olarak tarafınıza gönderilir. Telefon numaranız ve giriş bilgilerinizle platforma giriş yaparak sorgulama yapmaya başlayabilirsiniz. Abonelik iptal edilmediği sürece haftalık olarak yenilenir ve her yenilemede hesabınıza 100 sorgulama kredisi tanımlanır. SUPER paketi aboneliğini iptal etmek isteyen kullanıcılar IPTAL SUPER yazarak 18899 numarasına kısa mesaj göndermelidir. Bu işlemin ardından tarafınıza aboneliğinizin iptal edildiğine dair bilgilendirme mesajı gelir ve kalan kullanım hakkınız mesaj içerisinde yer almaktadır. Devam eden süreçte tarafınıza bir ücret yansımaz.

Sonuç Alamadığım Sorgularda Kredi Düşer Mi?

Sistemin en güzel tarafı da sonuç alamadığınız numara sorgulama ve isim sorgulama işlemlerinde bakiyeniz düşmez. Sadece sonuç aldığınız sorgulamalarda kredi düşümü gerçekleşir.

Bilgilerin Doğruluğundan Nasıl Emin Olabilirim?

Sorgulama sonuçlarında karşınıza gelen bilgiler ilgili operatörlerin rehberlik veri tabanları üzerinden elde edilmektedir.

Yaptığım Sorgulamalarda Neden Sonuç Alamıyorum?

Rehbersorgulama’da sorgulamalarınıza ait ad, soyad, adres ve numara bilgileri ilgili operatörlerin rehberlik veri tabanları üzerinden elde edilmektedir. Yapılan sorgulama sonucunda herhangi bir bilgiye ulaşılamıyorsa; kişi ya da firma iletişim bilgilerini operatörün rehberlik veri tabanı üzerinde paylaşıma kapatmış demektir. İlgili kişi veya Firma bilgilerini tekrardan aktif duruma getirirse bunu sorgulama sonuçlarında görebilirsiniz.