27 Aralık 2021

Telegram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

ile nasiliptaledilir

Anlık mesajlaşma uygulaması olan Telegram uygulaması kullanmak istemeyen kullanıcılar için Telegram hesap silme yöntemi hakkında bir rehber hazırladık. Telegram hesabını silmek isteyen kullanıcılar yazımızın devamını okuyarak Telegram hesabını nasıl silebileceklerini öğrenebilirler.

Whatsapp sözleşmesi sonrasında yüzbinlerce kullanıcı alternatif uygulamaları ararken Telegram öncelikli olarak tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması olarak yeni üye kazandı. Telegram uygulamasının özelliklerine bir göz atalım.

Telegram Hangi Özelliklere Sahip?

Telegram kullanıcılara sunduğu gizlilik ve güvenlik başlıklı hizmetiyle uygulama yöneticisi bile sizin mesajlarınızı görüntüleyemiyor.

Telegram uygulaması hız bakımından yüksek hız ve kullanıcı dostu yapısıyla kusursuz hizmet sunar.

Telefon numarasıyla kayıt gerçekleştiriliyor olsa bile mesajlaşmalarda telefon numaranız görünmeden kullanıcı profili gözükerek mesajlaşma gerçekleşir.

Mesajlar Telegram başta olmaz üzere üçüncü kişiler bile erişemez.

Görüntülü görüşme yapılabilir ve sesli mesaj özelliği bulunur.

Sohbet geçmişi belirli bir süre sonra otomatik olarak silinir.

Son görülme saati kişi istediği takdirde gizlenebilir.

Web tarayıcısı üzerinden giriş yapılarak da kullanılabilir.

Farklı bir özelliği daha bulunuyor. Sohbet ettiğiniz kişi ekran görüntüsü aldığı takdirde bu tarafınıza bildirim olarak iletilir.

Telegram Ücretli Mi?

Telegram uygulamasının ücretli olup olmadığını merak eden kullanıcılar için uygulamanın ücretsiz olarak kullanılabildiğini belirtmek isterim. Uygulamayı Google Play Store ve APP Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilir, dilerseniz web tarayıcısı yardımıyla giriş yaparak bilgisayar üzerinden de kullanabilirsiniz.

Telegram Güvenli Mi?

Telegram özellikleri ve yapısıyla güvenilir uygulamalar arasında ilk sırada yer almaktadır. Özellikler kısmında yer alan bilgilere baktığımızda gizliliğe ne kadar önem verdiklerinin farkına varabiliyoruz. Diğer uygulamalar gibi Telegram uygulaması da rahatlıkla kullanılabilir. Telegram uygulaması hakkında kısa bir bilgi paylaşımı yaptıktan sonra Telegram silme işlemini nasıl yapabileceğinizi yazımızın devamına ekliyorum.

Android ve İphone Uygulamasından Telegram Hesabı Sil

İlk olarak yüklemiş olduğunuz Telegram uygulamasına giriş yapın.

Açılan ekranda Ayarlar sekmesine girin.

Ardından Gizlilik ve Güvenlik bölümüne girin.

Açılan ekranda Bu kadar süre uzaktaysam hesabımı sil seçeneğini tıklayın.

Açılan ekranda tarafınıza sunulan süreler içerisinden birisini seçin ve ardından Telegram uygulamasını telefonunuzdan kaldırın. Seçmiş olduğunuz süre sonunda Telegram hesabınızla beraber verileriniz silinecektir.

Alternatif Yöntem Kullanarak Telegram Hesap Sil

Alternatif yöntem olarak Telegram silmek isteyen kullanıcılar bu yöntemi de kullanabilirler.

Telegram hesap silme linki üzerinden ilgili sayfaya gidin.

Üyeliğinizin bulunduğu telefon numaranızı başına +90 ekleyerek Next butonuna basınız.

Ardından Confirmation Code yazan bölüme girmiş olduğunuz telefon numarasına gelen kodu girerek Sıgn In butonuna tıklayınız.

Daha sonrasında Why Are You Leaving? yani hesabınızı neden silmek istediğinizi belirtikten sonra Delete My Account yani Hesabımı Sil diyerek işlemi tamamlıyoruz.

Üst tarafta paylaşmış olduğumuz işlemleri yaptığınızda Telegram hesabınız silinmiş olacak. İstediğiniz yöntemi kullanarak üyeliğinizi kolaylıkla iptal edebilirsiniz.